EkonomiKıbrısManşet

EL-SEN genel seçimlerde taraf değildir, olmayacaktır da!

EL-SEN Yönetim Kurulu, son günlerde ülke genelinde yaşanan kesintiler nedeniyle sosyal medyadan EL-SEN aleyhinde yapılan paylaşımlara tepki göstererek, elektrik kesintilerinin sorumlusunun kendileri olmadığını açıkladı.

EL-SEN genel seçimlerde taraf değildir, olmayacaktır da!

EL-SEN yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “bir grup trolün sosyal medya üzerinden ülkemizdeki elektrik kesintilerini EL-SEN’ in yaptığına dair paylaşımları yalandır, hadsizcedir ve ahlaksızcadır” ifadeleri kullanıldı.

Özellikle bu kesintilerin seçime yönelik olduğunu söylemek ve muhalefete destek amaçlı yapıldığını iddia etmek utanmazlıktır.

EL-SEN genel seçimlerde taraf değildir, olmayacaktır da! Sendika olarak hiç bir partinin arka bahçesi olmadığımız gibi hiç bir partinin destekçisi değiliz. Ancak, emek ve yurtsever kesimlerin her zaman olduğu gibi yine yanlarındayız.

Elektrik kesintilerinin sebebi Kıb-Tek’e yıllardır yapılmayan yatırımlardır

Yıllardır Kıb-Tek’e yatırım yapılması için çabalayan ve bu yatırımlar yapılmadığı takdirde bugünler için ‘’Karanlıkta kalacağız’’ diyen EL-SEN’ e kulak vermeyen siyasilerin sırf kendi sorumluluklarını ve suçlarını yıkmak için trolleri ile birlikte yaptıkları bu saldırılar bizleri kirletmez!

Bu gün yaşanan elektrik kesintilerinin tek nedeni siyasetin KIB-TEK’ e yatırım yapmaması ve bu nedenle talebin karşılanamamasıdır. Bu sorumluluğu dahi almaktan korkan bir zihniyetin ülkemize verecek hiç bir şeyi olmadığına inanıyoruz ve bu alçakça yalanlarını kendilerine iade ediyoruz.

 Başa dön tuşu