KıbrısManşet

Harmancı: Mesaj net: TDP kadroları umudun adresi olabilmeyi başaramamıştır

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) MYK üyesi Mehmet Harmancı, seçmenin mesajının net olduğunu, TDP’nin umudun adresi olmayı başaramadığını belirterek, tavrının ortak hedefler doğrultusunda mümkün olan başarı hikayeleri için birleştirici bir duruş sergilemek olacağını kaydetti

Harmancı: Kimseyi suçlamayacağız ders çıkaracağız

Partisinin 23 Ocak genel seçimlerinde yüzde 5’lik barajı geçememesi ve Meclis’e vekil gönderememesi sonrası ilk kez açıklama yapan Harmancı, “Kimseyi suçlamayacağız ders çıkaracağız” dedi.

Harmancı, ” ‘Biz hatayı nerde yaptık’ diyerek başlayıp bunu sadece 3-5 kişiyle değil bu geleneğe başından beri emek vermiş, katkı koymuş yol arkadaşlarımızla konuşmalıyız. Halkımızı ve sivil toplumu da bu istişarelerin merkezi yaparak elbette” ifadelerini kullandı.

“Mesaj nettir: TDP kadroları umudun adresi olabilmeyi başaramamıştır”

Verilen mesaj net olduğunu, TDP kadrolarının umudun adresi olabilmeyi başaramadığını, TDP’nin yeni fikirlerle ve genişleteceği kadroları ile ayrıştırıcı değil birleştirici bir yol haritası ile uzun soluklu bir yolculuğa çıması gerektiğini kaydeden Harmancı, süreç analizlerini duygusallıktan arınıp biraz daha gerçekçi inceleyerek daha geniş ve net olarak ifade edeceklerini söyledi.

Harmancı, “Benim tavrım bugün için bellidir, ortak hedefler doğrultusunda mümkün olan başarı hikayeleri için birleştirici bir duruş sergilemek olacaktır. İlerleyen günlerde daha net daha somut olarak açıklayacağım gelişmeler olacaktır. Son seçim sürecinde yılmadan, usanmadan partiyi ayakta tutmaya çalışan başta gençler olmak üzere sorumluluk alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.Başa dön tuşu