KıbrısManşet

Candan: Kültürel mirasın gelecek nesillere taşınması için İtalya ile ortak çalışmaya hazırız

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Armağan Candan, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi (AKPA) Kültür, Bilim, Eğitim ve Medya Komitesi’nin Roma’da tertip edilen toplantısına katıldı

Candan, İtalya Parlamentosu’nda konuşma yaptı

Meclis’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalya Parlamentosu’nda gerçekleştirilen toplantıda Armağan Candan konuşma yaparak salona seslendi.

Candan, konuşmasında Kıbrıs’taki kültürel mirasın korunması kapsamında adadaki iki toplumun uluslararası camiaya örnek teşkil edecek çalışmalarını anlattı.

Konuşmasının devamında, Kıbrıs’taki Venedik dönemine ait Lefkoşa surları başta olmak üzere pek çok tarihi eserin var olduğunu ve kültürel mirasın gelecek nesillere taşınması için de İtalya ile ortak çalışmaya hazır olduklarını teyit etti.

Candan yarın adaya dönecek

Armağan Candan’ın konuşması sırasında İtalya Meclis Başkanı Roberto Fico, İtalya Kültür Bakanı Dario Franceschini ve AKPA Başkanı Tiny Kox’un yanı sıra 46 farklı ülkeden parlamenterler de salonda bulundu.

Armağan Candan, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi toplantılarının yanı sıra, Kıbrıs’ın kuzeyinin Roma Temsilciliği’ni de ziyaret ederek Temsilci Mustafa Davulcu ile de görüştü.

Armağan Candan komite toplantılarının tamamlanmasının ardından yarın adaya dönecek.











Başa dön tuşu