KıbrısManşet

Elmalı: Çocukların yüzüne bakarken çaldığınız geleceklerinden dolayı utanmalısınız!

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Ozan Elmalı, aylardır koltuk kavgası uğruna yapılmayan rezilliğin kalmadığını vurgulayarak, “Kendinizden utanmalısınız” dedi

Elmalı: Bu anlayış, insanlar çöpten ekmek ararken kendine sarayı layık görebiliyor

Yazılı açıklama yapan Elmalı, ülkeyi vatan bilen on binlerce insanın umutlarını, hayallerini, yaşamlarını, geleceğe dair ne varsa ortadan kaldıran bir anlayışın olduğunu belirterek, “Bu anlayış maalesef başımıza musallat olmuştur” dedi.

“Bu anlayıştır ki ülkemizde insanlarımız çöpten ekmek ararken kendine sarayı layık görebiliyor. Bu anlayıştır ki ülkemizde çocuklarımız okullarında su dahi alamaz haldeyken atama yaparak müşavir ordusu yaratmaya devam edebiliyor” diyen Elmalı, bu anlayışın eğitim hakkında hiçbir kaygı taşımadığını, 40-45 kişilik sınıflarda ders yapan öğrencilerin ne halde olduğunu bilmeden eğitim hakkında bahsettiğini vurguladı.

“Rezillik, biat etme, yalakalık, yüzsüzlük ve hiç olmadığı kadar dibe vurmuşluk yaşanmaktadır”

Elmalı, “Maalesef ülkemizde siyaseten rezillik, basiretsizlik, dış müdahalelere boyun eğme, biat etme, yalakalık, yüzsüzlük ve hiç olmadığı kadar dibe vurmuşluk yaşanmaktadır. Ne yazık ki bu insanlar halkın arasında hala daha yüzleri kızarmadan dolaşabiliyor, çocukların yüzüne bakabiliyor. Utanmadan, sıkılmadan hükümet kurmaktan söz edebiliyor” diyerek, halkın hayretle, ibretle, onlar adına utanarak olanları üzüntü ve infial içinde izlediğini belirtti.

Aylardır koltuk kavgası uğruna yapılmayan rezilliğin kalmadığını vurgulayan Elmalı, gelen her türlü talimata uyan bu anlayışın, bu ülkeye ömrünü adamış vatanseverlerin kemiklerini sızlattığını söyledi.

“Kendinizden utanmalısınız!”

Elmalı şöyle devam etti:

“Kendinizden utanmalısınız!

Çocukların yüzüne bakarken, onlara miras bırakacağınız kokuşmuş düzen, çaldığınız geleceklerinden dolayı utanmalısınız!

İnsanlarımız ekmek kavgası verirken, sizin koltuk ve çıkar kavgası uğruna ülkeyi soktuğunuz çıkmazdan dolayı utanmalısınız!

Bu halkın onurlu her bireyi, emin olun ki sizleri ve yarattığınız bu talanı, garabet düzeni unutmayacak, içine sindirmeyecek ve kabullenmeyecektir.

“Yeter artık, düşün yakamızdan!”

Tarih sizi hiç unutmayacak, affetmeyecektir!

Bu halk sizi nefret ve beddua ile anacaktır.

Toplumu, ülkemizi sürüklediğiniz rezil anlayış insanımızı bıktırmıştır.

Yeter artık, düşün yakamızdan!”Başa dön tuşu