KıbrısManşet

Akansoy: Yorulmak, bizim literatürümüzde olmaz

Cumhuriyetçi Türk Partisi MYK üyeliğinden istifa eden Asım Akansoy, istifa gerekçesinin CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın bilgisinde olduğunu kaydederek, “CTP’de görev bitmez. Halkın beklediği daha güçlü ve etkili bir CTP için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Özgür Gazete’ye  konuşan CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın’ın, “İstifa tek taraflı bir iradedir, birisi yorulup çekilmek isterse çekilebilir, yerine başkası seçilir” sözlerine işaret eden Akansoy, “Kendi adıma asla bir yorgunluk içinde değilim. Özellikle halkın çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde yorulmak, bizim literatürümüzde olmaz” diye karşılık verdi.

Akansoy’un sosyal medya üzerinden yaptığı açıkla şöyle:

“Değerli arkadaşlar aşağıdaki haber ve yorum üzerine şunu ifade etmek isterim. Toplumun CTP’ye çok daha fazla ihtiyacı olan bir dönemden geçiyoruz. Parti çalışmalarımızın elbette daha da gelişmeye ihtiyacı var. Bu bağlamda bir karar aldım. Kendi adıma asla bir yorgunluk içinde değilim. Özellikle halkın çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde yorulmak, bizim literatürümüzde olmaz. Yaklaşık bir yıl önce göreve başlama ve yakın bir süre önce ayrılma gerekçelerimi, Parti Genel Başkanı tüm ayrıntıları ile birlikte bilmektedir. Bu görevi kendisi ile yaptığım görüşme üzerine kabul etmiştim. Yine birlikte görüşerek sonlandırdım. CTP’de görev bitmez. Halkın beklediği daha güçlü ve etkili bir CTP için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Başa dön tuşu