KıbrısSürmanşet

Koreli: Sevgili babamız sen her zaman taraf oldun

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Merhum Milletvekili ve Tarım İşçileri Sendikası (Tarım-sen) Merhum Başkanı İbrahim Koreli ölümünün 2. Yıldönümünde anıldı

Merhum TKP Milletvekili İbrahim Koreli kabri başında anıldı

Koreli’nin Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki kabri başında gerçekleşen anma etkinliğine Koreli’nin ailesi, TKP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP Genel Başkanı Mine Atlı, CTP Milletvekili Armağan Candan, Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Çağ-Sen Başkanı Mehmet Davulcu, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, GÜKAD Başkanı Reşat Kansoy ve çok sayıda yurttaş katıldı.

TKP Genel Sekreteri Ersen Sururi’nin konuşması ve Korelinin özgeçmişini okumasıyla başlayan etkinlikte bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Koreli ailesi adına söz alan TKP Genel Sekreter Yardımcısı Zuhal Koreli, babasının kimliği emeği, emeği de kimliği olmuş toplumumuz için çok önemli bir mücadele insanı olduğunu söyledi. Konuşmasında merhum babasına seslenen Zuhal Koreli: “Sevgili babamız sen her zaman taraf oldun. Yobazlığa, ırkçılığa, gericiliğie, eşitsizliğe, adaletsizliğe ve insan emeğinin sömürülmesine karşı çıktın. Eşitlik, özgü,rlük, barış ve emek için büyük mücadeleler verdin. Unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Anma etkinliğinde söz alan TKP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, İbrahim Koreli’nin sendikacı ve siyasetçi kimliğiyle topluma büyük hizmetler vermiş olması yanı sıra örnek alınacak bir aile babası olduğunu söyledi.

Koreli’nin TKP siyasi geleneğinin öncü isimlerinden biri olduğunu ifade eden Mehmet Çakıcı, kendilerinin de İbrahim Koreli’den çok şey öğrendiklerini söyledi. Koreli’nin yaşamı boyunca izlediği yolun yolcuları olduklarının altını çizen Çakıcı, O’nun mücadelesinin bundan sonrada süreceğinin altını çizerek Koreli’nin ruhunun şad olmasını diledi.

Anma etkinliğinde TDP Genel Başkanı Mine Atlı, CTP Milletvekili Armağan Candan, Türk-Sen Genel Başkanı Aerslan Bıçaklı, Çağ-Sen Başkanı Mehmet Davulcu, GÜKAD Başkanı Reşat Kansoy ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı da söz alarak kısa konuşmalar yaparak İbrahim Koreli ile ilgili anı ve düşüncelerini belirttiler.
Anma etkinliği din görevlisinin Kuran ve dua okumasıyla sona erdi.

Başa dön tuşu