KıbrısManşet

Rahvancıoğlu: Halkımızın toplumsal seferberlik duygusunu yürekten selamlıyoruz

Yanan ormanlık alanların imara açılmasının yasaklanması konusunda Meclis‘e yasa tasarısı sunan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, Meclis’i göreve çağırdı

Rahvancıoğlu: Felaketler karşısında birleşen halkımızın toplumsal seferberlik duygusunu yürekten selamlıyoruz

Yazılı açıklama yapan Rahvancıoğlu, dört gündür devam eden yangının dün gece yağan yağmurla birlikte sonunda söndüğünü hatırlatarak, yangın boyunca özveriyle çalışan itfaiye personeline, belediye çalışanlarına, halktan gönüllü kişilere, tankerini, iş aracını emeğini özveriyle paylaşan herkese teşekkür ettiklerini ve Kıbrıs Türk halkına yürekten geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirtti.

Rahvancıoğlu, “Bu felaket boyunca, basın çalışanları en zor koşullarda görev yaptı, doktorlar, eczacılar, veterinerler üstlerine düşen vicdani sorumlulukla bir adım öne çıktı. Felaketler karşısında birleşen halkımızın toplumsal seferberlik duygusunu yürekten selamlıyoruz” dedi.

“Yanan orman alanlara imara kapatılsın. Yasa hazır Meclis göreve”

“Şimdi bu yangından ders çıkarmak ve bundan sonrası için harekete geçmek zamanıdır” diyen Rahvancıoğlu, yeni yangınlara karşı Orman Dairesi’nin personel ve teçhizat olarak güçlendirilmesi, yangın kuleleri, yangın gözetleme kameraları, kadrolu personel ve yangın helikopteri için adım atılması gerektiğine işaret etti.

Rahvancıoğlu, “Ayrıca yanan ormanların kendilerini rehabilite edebilmeleri ve yeniden yeşillenebilmeleri için zamana ihtiyacı vardır. Bu zamanı yaratmak meclise ve milletvekillerine düşmektedir. Bağımsızlık Yolu olarak doğaya duyarlı tüm milletvekillerine sesleniyoruz, partimizin hazırladığı ve başkanlık divanına da teslim ettiği Yanan Ormanların İmara Açılmasının Önlenmesi (Özel Kurallar) yasasını derhal geçirmek, ağaçlara hayvanlara, halkımıza ve geleceğimiz olan çocuklarımıza borcunuzdur. Yanan orman alanlara imara kapatılsın. Yasa hazır Meclis göreve” dedi.

 Başa dön tuşu