KıbrısManşet

Altıok: Sizden zerre kadar korkmuyoruz. Çok beklersiniz ama susmayacağız. Bu memleket bizim

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Akademisyenlerinden Hasan Ulaş Altıok, polis tarafından çağrıldığını ve kendisine “TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaret etmek” suçlamasıyla dava okunduğunu açıkladı

Altıok’a yazmadığı bir yazıdan dolayı ‘Erdoğan’a Hakaret’ten dava okundu

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Altıok, polis tarafından çağrıldığını ve aleyhine açılan davanın celpnamesini aldığını belirtti.

Altıok, itham edildiği suçu da özetledi;

“Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki huzur ve dostluğu bozmak kastı ile Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Cumhur Başkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan’ı küçük düşürmek, tahkir etmek, nefret ve hakarete uğratmak amacıyla ‘O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler, bu binemedi, başımıza kaldı’ başlıklı yazıyı yazmak ve yayımlamak suretiyle hakarette bulunmak”

Altıok, böyle bir yazı yazmadığını hatta görmediğini, bu başlığında orijinal olduğunu belirterek, “TC-KKTC arasındaki huzuru ve dostluğu bu tür faşizan davranışlar bozmaktadır. Sizden zerre kadar korkmuyoruz. Çok beklersiniz ama susmayacağız. Bu memleket bizim” dedi.

Başa dön tuşu