KıbrısSporSürmanşet

Klasikler, Ermataş-Vitra Rallisi’nde buluşacak

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) organize ettiği, Türkiye İş Bankası 2022 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nda sezonun 4’üncü rallisi başlıyor

Ermataş-Vitra Klasik Otomobil Rallisi yapılıyor

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Türkiye İş Bankası 2022 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında düzenlediği etkinliği; “Ermataş-Vitra Klasik Otomobil Rallisi4 Eylül 2022 Pazar günü yapılıyor.

Bu yılın sekizinci etkinliği ve dördüncü rallisi olan “Ermataş- Vitra Klasik Otomobil Rallisi”  Ermataş Limited’in distribütörlüğünü yaptığı Vitra’nın sponsorluğunda, 4 Eylül Pazar günü yapılacak.

Etkinlik Karaoğlanoğlu’nda bulunan Ermataş Ltd. önünden başlayacak.

Klasik severler 4 Eylül Pazar sabahı 9.30 itibarıyla toplanmaya başlayacaklar ve hazırlıkların tamamlanmasıyla ilk araç 10.30’da start alacak.

KKTC Telsim, Pakduş, Güven Sigorta, Capital Radio, Amesis Dijital Ajans, Near East Bank ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin de katkılarıyla yapılacak rallide ekipler, Girne’den Lefkoşa’ya toplamı yaklaşık 75 kilometre olan 3 Sabit Hız Testi’nde (SHT) yarışacaklar.

Dernekten yapılan açıklamaya göre her zaman olduğu gibi etap aralarında izaz-ikramların olacağı, parkurun tamamlanmasının ardından Lefkoşa’da hep birlikte yemek yenileceği ve daha sonra Lefkoşa’da bulunan Ermataş mağazasında finiş ve ödül töreninin takriben 15.30’da yapılacağı açıklandı.

Kayıtlar devam ediyor

Dernek üyelerine 2,25 katsayı ile puan verecek rallinin kayıtları devam ediyor.

Organizasyonla ilgili bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 0548 895 20 05 numaralı telefonun aranabileceği duyuruldu.

Başa dön tuşu