KıbrısManşet

Bengihan: Tatar’ın vekalet vermemesi büyük sorumsuzluktur

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Güven Bengihan, tüp gaza yapılan yüzde 40’lık zamla ilgili, ‘İnsafsızlık’ ifadelerini kullandı

Bengihan’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok işyerinin kapanması ile binlerce çalışan işini kaybetmiş, bunun yanında Türk Lirasının son bir yıl içerisinde büyük oranda değer kaybetmesi ile çalışanlar, dar ve sabit gelirlilerin alım gücü erimiştir.

Halkın temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlandığı, üstelik havaların soğumaya başladığı ve ısınmak için de tüp gaz ihtiyacının artacağı bu dönemde tüp gaza yüzde otuzun üzerinde zam yapılması insafsızlıktır.

Hükümet boşluğunu fırsat bilerek tüp gaz fiyatlarına astronomik oranda zam yapan kurumlar adeta ateşe benzin dökerek zaten sosyal patlama notkasına gelen halkın tahammül sınırlarını zorlamaktadırlar.

Hem Covid 19 Pandemisi hem de TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesi ile büyük bir ekonomik krizin yaşandığı bir süreçte Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar’ın  görevinden ayrılırken  Başbakanlık için vekalet vermemesi büyük bir sorumsuzluk örneğidir.

Başta ekonomi olmak üzere toplumun   sorunlarına çözüm üretecek bir hükümetin acilen kurulması için Mecliste temsil edilen tüm siyasi partileri göreve çağırıyoruz”

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu