KıbrısManşet

Kamu-iş Pazartesi günü üç okulda greve gidiyor: Sorumlu Eğitim Bakanlığı ve hükümettir

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu, okullarda hademe olarak görev yapan üyelerine yapılan mobing ve tehdidin devam ettiğini belirterek, Pazartesi günü 3 okulda “uyarı grevi” başlatacaklarını söyledi

Kamu-iş Pazartesi günü üç okulda “uyarı grevi” yapacak

Kamu-İş, Pazartesi günü Lefkoşa’da Değirmenlik Lisesi, 20 Temmuz Fen Lisesi ve Gönyeli İlkokulu’nda grev kararı aldığını duyurdu. Yaptığı yazılı açıklamayla Eğitim Bakanlığı ve hükümete seslenen Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, yaptıkları tüm çağrılara duyarsız kalındığını açıkladı.

Serdaroğlu, “Eğitim Bakanlığı ve hükümetin başlatmış olduğu emek sömürüsüne seyirci kalamayacağımızı bilsinler” dedi.

“Mobing ve tehditler sürüyor”

Serdaroğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda önceden taşeron işçisi olarak çalışan ve şu anda Kamu-İş’in üyesi olan çalışanlara yapılan mobing ve tehditlerin hala daha devam ettiğini görmekteyiz.

Milli Eğitimi Bakanlığı bu konuda uyarmamıza rağmen şikayetlere duyarsız kalıyor. Pazartesi günü Lefkoşa’da belirlediğimiz üç okul olan Pazartesi günü ilk etapta Değirmenlik Lisesi, 20 Temmuz Fen Lisesi ve Gönyeli İlkokulu olmak üzere üç okulda uyarı grevi yapıyoruz.

“Grev ada geneline yayılabilir”

Çalışma barışının bir an önce sağlanması için yapılan bu uyarıya hükümet duyarsız kalmaya devam edip, çalışanlara mobing yapanlara seyirci kalmaya devam ederlerse eylemlerimiz genişleyerek ada genelinde tüm okullara yansıyacaktır.

Bu konuda oluşacak olan mağduriyetlerden sendikamız sorumlu değildir. Tüm sorumluluk Eğitim Bakanlığı ve hükümete aittir. Kamuoyuna duyurulur”Başa dön tuşu