KıbrısManşetSağlık

FEMS’in Güz Dönemi Genel Kurulu Girne, Kıbrıs’ta yapıldı

Federation Europeenne des Medicins Salaries (Avrupa Maaşlı Hekimler Federasyonu) FEMS’in 2022 güz dönemi Genel Kurulu Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin organizasyonu ile gerçekleşti

FEMS’in Güz Dönemi Genel Kurulu Girne, Kıbrıs’ta yapıldı

Ülkemizden Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) ve Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP İŞ)’nın asli üyesi olduğu, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden aralarında tabipler birliği ve odaları ve hekim sendikaları bulunan birçok örgüt üye olduğu FEMS‘in güz dönemi Genel Kurulu, 1518 Eylül 2022 tarihlerinde GirneKıbrıs’ta gerçekleşti.

Avrupa çapında hekimlerin çalışma koşulları, özlük hakları, tıp eğitimi, daha iyi tıbbi uygulamalar vb. konularda çalışmalar yapmakta olan federasyonun bu dönemki Genel Kurulu’nda Fransa, İtalya, Avusturya, Portekiz, Slovenya, Hırvatistan, Hollanda, Romanya, Çekya, Belçika’nın da aralarında bulunduğu ülkelerden gelen birçok hekim sendika ve örgütünün liderleri ve delegeleri Girne’de Merit Park Hotel’de 3 gün boyunca gerçekleşen toplantılarda görüş alışverişinde bulundu, ülkelerdeki durumu değerlendirdi ve önümüzdeki döneme ait çalışma planlarını oluşturdu.

Gürkut: Uluslararası bu etkinliği böylesi yüksek bir katılımla ülkemizde gerçekleştirmek büyük mutluluk

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği tarafından konuk delegeler şerefine verilen “Hoş Geldiniz Kokteyli” ile 15 Eylül günü başlayan Genel Kurulun sonunda konuklara “ülkemizi ve kültürümüzü” daha yakından tanıtmak amacıyla Lefkoşa Suriçi ve Bellapais Manastırı turu gerçekleştirildi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında genel kurul hakkındaki bu detaylara yer verirken; ülkemizde böylesi önemli bir etkinliği uluslararası yüksek katılımla ve büyük bir başarı ile gerçekleştirmiş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek organizasyonda emeği geçen yönetim kurulu üyeleri, KTTB çalışanları, ülkemizi temsil eden KTTB ve TIP İŞ delegeleri, Merit Park Hotel yönetici ve çalışanları, Dem Tur ve Major Müzik’e teşekkür etti.

Başa dön tuşu