KıbrısManşet

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Rahvancıoğlu’na Ankara’ya giriş engeli!

Ankara’da temaslarda bulunmak üzere bu sabah adadan ayrılan Bağımsızlık Yolu heyetinde yer alan, Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu‘nun Ankara’ya girişi engellendi

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Rahvancıoğlu’na Ankara’ya giriş engeli!

Bağımsızlık Yolu’nun Ankara ziiyareti Kıbrıslıtürklerin yürüttüğü mücadeleyi Türkiye’deki sosyalist çevrelere aktarmayı ve ilişkiler geliştirmeyi hedeflerken; girişi ‘N-82 kodlu’ gerekçe gösterilerek engellenen Rahvancıoğlu’nun Ankara’dan Kıbrıs’a gelecek olan bir uçakla gün içinde adaya geri gönderilmesi bekleniyor.

Konu ile ilgili ilk değerlendirmede bulunan Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Celal Özkızan; “Baskılar ne bizleri yıldıracak ne de bir adım geri atmamızı sağlayacaktır” dedi.

N-82 Nedir?

N-82 (Girişi ön izne bağlı yabancı) N-82 tahdit kodunda yabancı Türkiye’ye giriş yapmak için ön izin almak zorundadır. Ancak bu izin uygulamada hemen hemen hiç izin verilmemektedir.

Bu durum ülkeye giriş yasağının bir uygulamasıdır. Bu durumda dava açılıp kod iptal edilmeden yabancının Türkiye’ye girmesi pek mümkün değildir.

Başa dön tuşu