KıbrısManşet

Talat: Bu külliye ‘alt yönetime’ razı gelmemizin sembolü olacak

CTP Milletvekili Ongun Talat, Türkiye‘deki AKP iktidarının atadığı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar için Türkiye tarafından yapılacak olan ‘Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’; “Türkiye halkına bir külfet, Kıbrıslı Türk halkı için ise teslimiyettir” dedi

Talat: Bu külliye sizin ‘alt yönetime’ razı gelmemizin sembolü olacak

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Talat; “Külliye belli ki bu yıl 15 Kasım etkinliklerinde esaslı bir yer tutacak. Bize diyecekler ki; ‘ayrıyız ve egemeniz, biz devletiz, işte kanıtı; külliye projesi…’ Halbuki esasen, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki itibardan tasarruf olmaz’ diyen rejimin yayılmacılığının Kıbrıs’taki simgesi olacak bu külliye. Sizin ayrı devletinizin, egemenliğinizin, bağımsızlığınızın falan değil, ‘alt yönetime’ razı gelmenizin sembolü olacak…” ifadelerini kullandı.

“Direnmeliyiz. Gittiği yere kadar ve sonu ne olacaksa olsun… “

Külliyenin yoksullukla boğuşan Türkiye halkına yeni bir külfet, Kıbrıslıtürkler için ise teslimiyet olduğunu vurgulayan Talat; külliyenin ‘Kıbrıs’ta gelecek göremediği için göç eden’ gençlere en büyük hakaret olduğunun da altını çizdi. Talat sözlerini; “Direnmeliyiz. Gittiği yere kadar ve sonu ne olacaksa olsun… #KülliyeyeHayır #KülliyenHayır” diyerek noktaladı.

Başa dön tuşu