KıbrısKültür&SanatSürmanşet

“İnsan Denen Şey” oyunu bu kez Kızılbaş Parkı’nda seyirciyle buluştu

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) organizasyonuyla “İnsan Denen Şey” oyunu, Kızılbaş Parkı’nda yer alan Cuma Mağusalı amfi tiyatroda sanatseverlerin yoğun katılımıyla yeniden sunuldu

“İnsan Denen Şey” oyunu bu kez Kızılbaş Parkı’nda seyirciyle buluştu

Sokak özgürleştirir” şiarı ile halkı tiyatroyla, tiyatroyu halkala buluşturan Sokak Tiyatrosu, Merkez Lefkoşa’dan başlayarak Mağusa, Güzelyurt ve Lefke’de binlerce izleyicinin insan ve hayat üzerine yüzleşmesini ve sorgulamasını sağlarken, dün akşam ise yeniden Lefkoşa Kızılbaş Parkı’nda yüzlerce izleyiciyle buluştu, yine dakikalarca ayakta alkışlandı.

Oyunun yönetmeni Yaşar Ersoy seyircinin yoğun ilgisine, sevgisine ve alkışlarına teşekkür etti. Ersoy konuşmasında geceyi organize eden ve Kızılbaş Parkı’nı halkın hizmetine kazandıran Lefkoşa Türk Belediyesi’ne, Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’ya ve tüm emeği geçenlere de teşekkür etti.

Oyun hakkında

William Shakespeare’in, Bertolt Brecht’in, Nazım Hikmet’in, Charles Bukowski’nin, Can Yücel’in ve Edmond Rostand’ın şiirlerinden ve tiratlarından alıntılar yapılarak kurgulanan Sokak Tiyatrosu ekibinin tek perdelik yeni “İnsan Denen Şey” oyununu, Yaşar Ersoy tasarladı, kurguladı ve yönetti. Oyunda, Erol Refikoğlu, Özgür Oktay, Döndü Özata, Umut Ersoy ve Yaşar Ersoy rol aldı.

Oyunun müziklerini Hüseyin Kırmızı hazırlayıp uyarlarken, oyunun afiş tasarımını Umut Ersoy yaptı.Başa dön tuşu