KıbrısManşet

Tuğcu: Hükümetin KIB-TEK’e sözleşmeli ‘gereksiz’ avukat istihdamı kabul edilemez

UBP-DP-YDP Hükümeti‘nin KIB-TEK‘e her parti adına birer sözleşmeli avukat ve ikişer danışman avukat ataması için yaptıkları girişimleri ve gereksiz istihdamları eleştiren EL-SEN Genel Sekreteri Ahmet Tuğcu; “İş yükü altında ezilen personeller varken, avukat adı altında 21.000TL’lik istihdam yapılmasına karşıyız” dedi

Tuğcu: Hükümetin KIB-TEK’e sözleşmeli ‘gereksiz’ avukat istihdamı kabul edilemez

EL-SEN adına yazılı açıklama yapan Tuğcu; Kıb-Tek Yönetim Kurulu‘nun, hükümetin üç siyasi partisinin talimatı ile her partinin önerdiği birer sözleşmeli avukat ayrıca iki danışman avukat alınması için yaptığı girişimleri ve aldıkları kararları asla kabul etmediklerini söyleyen Tuğcu; bu alınan kararın derhal durdurulmasını talep ettiklerini vurguladı.

“KIB-TEK’e pozisyonunu hak eden kalifiye personel alınmalı”

Tuğcu; “Kıb-Tek’ in elbette acil personel ihtiyacı vardır ama bu sözleşmeli avukat değil, teknisyen ve kitabet hizmetleri için toplu iş sözleşmesinin ilgili maddeleri uyarınca münhal açılarak siyasi istihdam şeklinde değil, hak eden kalifiye personel alınması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Tuğcu’nun açıklaması şu şekilde devam etti:

“Arazide, santrallerde, dairelerde, iş yükü altında ezilen personeller varken sözleşmeli ve danışman avukat adı altında 21,000.00 TL maaş ile istihdam yapılmasına karşıyız. Bu yanlışlıktan biran önce dönülmesini, dönülmemesi halinde ise yasal her türlü mücadeleyi EL-SEN olarak vereceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Başa dön tuşu