DünyaManşet

KORKUNÇ! Türkiye’de kadın ve çocuklara yönelik istismar dehşeti bitmiyor!

Türkiye‘de, “Uzlet İlim Yayma Derneği” Başkanı 34 yaşındaki Alperen Sade, “zihinsel engelli” E.D.’ye tecavüz etti. İstismar öncesi E.D.’ye “imam nikâhı” kıydı. Sade tarafından gece yarısı köprü altına bırakılan E.D yaşadığı dehşet sonrası E. D. yaşamına son verdi. Alperen Sade tutuklandı

Tarikatçının tecavüz ettiği zihinsel engelli genç kız intihar etti

HalkTV‘den Seyhan Avşar‘ın haberine göre; Türkiye’de kadın ve çocuklara yönelik istismar dehşeti bitmek bilmiyor. İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan bir dava, bugüne kadar yaşanan en korkunç olaylardan biri olarak kayıtlara girebilecek boyutta.

Halktv.com.tr’nin dava dosyası ve konuya yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, E.D. 23 yaşındaydı. Yüzde 50 zihinsel engelli E.D., engeli sebebiyle tek başına işe gidemiyordu. Dedesi her sabah E.D.’yi çalıştığı okula götürüyor, mesai bitiminde ise alıp evine bırakıyordu.

Bankta oturduğu esnada yanına geldi

Dehşete düşüren olay ise 7 Mart günü yaşandı. O gün, dedesi E.’yi çalıştığı okula bıraktı. Ancak E., okul görevlilerine “Canım sıkılıyor” diyerek okuldan ayrıldı. E.D., okula yakın bir yerde bulunan sosyal tesise kadar yürüdü. Burada bir bankta oturdu. O esnada, E.’nin yanına bir kişi geldi.

E.D. bu kişiyi tanımıyor dahası daha önce de hiç görmemişti. Dava dosyasına göre bu kişi İsmailağa camiasına yakınlığı ile bilinen “Uzlet İlim Yayma Derneği Başkanı Ali Rıza Sade Hoca Efendi” olarak tanınan Alperen Sade’den başkası değildi.

Dedesini aramasına engel oldu

Sade, zihinsel engelli E.’ye, “Seni biraz Tuzla’da gezdireyim mi?” diye sordu. E.D.’de de, başına geleceklerden habersiz, kabul etti. Alperen Sade, E.’yi aracına alarak Tuzla’ya doğru yola çıktı. E.D. araçta dedesini aramak istedi. Ama Sade buna izin vermedi. İddiaya göre, Sade genç kızı “Seni öldürürüm” diyerek dedesini aramaktan vazgeçirdi. Sade Genç kızı Çekmeköy’deki evine götürdü.

Tecavüzden önce imam nikâhı kıyıldı

Sade, evinde makarna pişirdi ve E.D’ye de yedirdi. İddiaya göre daha sonra Sade, “Şimdi bize imam nikâhı kıyılacak” diyerek yan odaya geçti. Evden, bir anda Kur’an sesleri yükseldi.

E.D., olan biten hiçbir şeye anlam veremiyordu. Sade bir süre sonra odaya geri döndü ve genç kızı yatak odasına götürdü. Soyunmasını istedi. Genç kız itiraz etti; bağırdı. Ancak artık çok geçti. Alperen Sade genç kıza tecavüz etti.

Haberin devamı için TIKLAYINBaşa dön tuşu