DünyaManşet

Kent Prensesi Michael Covid-19’a yakalandıDünya genelinde milyonlarca insana bulaşan coronavirüs, ünlü isimleri de etkiledi. İngiliz Kraliyet Ailesi’nde üçüncü Covid-19 vakası çıktı

Kraliçe Elizabeth’in kuzeni Kent Prensi Michael ile evli olan Prenses Michael’ın corona virüs testinin pozitif çıktığı ve eşi ile birlikte Kensington Sarayı’nda karantinada olduğu öğrenildi.

Kent Prensesi Michael, İngiliz Kraliyet Ailesi’nde Covid-19’a yakalanan üçüncü isim oldu. Prens Charles ve Prens William’dan sonra corona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenilen 75 yaşındaki Prenses’in yaklaşık bir aydır hasta olduğu belirtildi. Kraliçe Elizabeth’in en büyük kuzeni Kent Prensi Michael ile evli olan Prenses Michael’ın sözcüsü Simon Astaire, çiftin Kensington Sarayı’ndaki konutlarında karantinada olduğunu açıkladı.

The Sun on Sunday’a konuşan Astaire, “Kent Prensesi Michael’ın çalışanı üç hafta önce hastalandı ve Majesteleri derhal test yaptırdı, COVID sonucu pozitif çıktı. Kendisi ve eşi Prens Michael, o tarihten bu yana Kensington Sarayı’nda karantinada” ifadesini kullandı. Sözcü, Prens’in testinin ise negatif çıktığını belirtti.

Saray kaynaklarından biri, Prenses Michael’ın halsizlik ve yüksek ateş şikayetlerinin olduğunu bildirdi.Başa dön tuşu