KıbrısManşet

“Kayıp Şahıslar Komitesi Çalışanları Kimsesiz Değildir”

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN) Başkanı Eren Büyükoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Kayıp Şahıslar Komitesi’nde yaşananlara ilişkin açıklama yaparak, “Kayıp Şahıslar Komitesi’nde çalışanlar kimsesiz değildir. Yıllardır burada hizmet veren insanlara sırf kişisel görüşlerinden ötürü reva görülen muamele son bulmazsa, yetkili sendika pozisyonundaki HAKSEN her türlü mücadeleyi vermeye hazırdır” dedi

Büyükoğlu’nun açıklaması şöyle:

Sendikamız HAKSEN’in yetkili sendika pozisyonunda olduğu Kayıp Şahıslar Komitesi’nde, maalesef Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası istenmeyen durumlar yaşanmaktadır.

KŞK’ya uzun yıllardır hizmet vermekte olan çalışanlarla, deneyimlerine, bilgi ve birikimlerine bakılmaksızın, kurumun hafızasını sıfırlamak ve çalışamaz hale getirmek pahasına yollar ayrılmaktadır. Yıllardır burada hizmet veren insanlara sırf kişisel görüşlerinden ötürü reva görülen muamele son bulmazsa, yetkili sendika pozisyonundaki HAKSEN her türlü mücadeleyi vermeye hazırdır.

Herkes bilsin ki, Kayıp Şahıslar Komitesi çalışanları kimsesiz değildir, başta sendikamız olmak üzere, toplumumuz yanlarındadır.

 Başa dön tuşu