DünyaKORONAVİRÜSManşet

Kısmi kapanma, yarın akşamdan itbaren başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçileceğini söyledi

“Kısmi kapanma uygulamsına, yarın akşam başlanacak”

 

Kısmi kapanma uygulamsına, yarın akşam saati itibarıyla başlanacağını belirten Erdoğan, “Amacımız vefat sayılarında önemli oranda düşüş sağlamak.” dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2 saat 45 dakika süren Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Cumhurbakanı Erdoğan, tedbirleri şu şekilde sıraladı:

-“Hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir.

-“Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek.”

-“Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir.”

-“Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.”

-“Oteller, sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacak.”

-“Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak.”

-“8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.”Başa dön tuşu