DünyaKıbrısManşet

Dündar: Sonunda ülkemize alnımız açık döneceğiz

MİT TIR‘larıyla ilgili yayınladığı haber sonrası özgürlüğü için Almanya’ya giden gazeteci Can Dündar, Sedat Peker’in MİT tırları konusundaki açıklaması sonrası Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  için uykusuz bir hafta başlayacağını vurgulayarak, “Ben, hiç olmadığı kadar huzurla uyuyacağım” dedi

Dündar: Yargılanacaksınız

Peker’in çektiği 8. video sonrası açıklama yapan Dündar, “Tayyip abi için uykusuz bir hafta başlıyor. Ben, hiç olmadığı kadar huzurla uyuyacağım. Sonunda alnımız açık döneceğiz ülkemize… Siz? Siz yargılanacaksınız, vallahi yargılanacaksınız?” ifadelerini kullandı. 

Dündar, Suriye’ye giden TIR’lar konusunda yaptığı haber nedeniyle cezaevinde yatarken, kendisine ‘Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ şeklinde yazılı bir mesaj geldiğini ve bu mesajın Sedat Peker tarafından gönderildiğini söyledi.

Gazeteci Can Dündar, Genel Yayın Yönetmeni olduğu Özgürüz Radyo’nun YouTube kanalından Sedat Peker’in 8’inci videosunda anlattıklarıyla ilgili ilginç bir anekdot paylaştı.

Suriye’ye giden silahlar konusunda yaptığı haber nedeniyle hapse girdiğini hatırlatan Dündar, kendisine hapisteyken suç örgütü lideri Sedat Peker’in not yolladığını ve bu notta “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde tehditte bulunduğunu dile getirdi.

Can Dündar, YouTube’da yayınlanan videoda şunları söyledi:

“Ne diyor şimdi Sedat Peker, beni Türkmenlere yolladığım TIR’ların arasına SADAT, kendi TIR’larını ekledi, benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdiler.

Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı. Sorgulandık, yargılandık, hapsedildik, kurşunlandık, ailemizden ayrı kaldık, sürgüne geldik. Bütün malvarlığımıza el kondu. Ne vatan hainliğimiz kaldı ne cemaatçiliğimiz. İnfaza da az kalmıştı.

Cezavindeyken gelen yazılı mesajı hiç unutmuyorum. ‘Sen vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz, Sedat Peker.

Sonunda o haberden dolayı 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini sadece ben değil, o TIR’ları yakalayan savcılar ve yargıçlar da ödedi. Araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin bütün yöneticileri de…”

Dündar, 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı

Can Dündar,  MİT TIR’ları davasında 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ayrıca Eski Adana Başsavcıvekili Ahmet Karaca  4 yıl 2 ay, bu belgeleri açıklama suçundan 5 yıl 10 ay , FETÖ üyeliğinden 8 yıl 9 ay olmak üzere 18 yıl 9 ay hapis cezasına, Mahkeme heyeti, eski özel yetkili Adana Savcısı Aziz Takçı, 6 yıl, bu belgeleri açıklama suçundan 8 yıl, FETÖ üyeliğinden 12 yıl olmak üzere 26 yıl ve  Eski özel yetkili Adana Savcısı Özcan Şişman, “devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme” suçunun teşebbüste kalması nedeniyle 5 yıl 3 ay, FETÖ üyeliğinden 12 yıl olmak üzere 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştıBaşa dön tuşu