KıbrısManşet

Taçoy: UBP’de 30 yılı geride bıraktım







Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Ulusal Birlik Partisi’nde 30 yılı geride bıraktığını ve bu 30 yılda gururla bahsede bileceği çok sayıda başarı hikâyesine Ulusal Birlik Partililerle birlikte imza atmanın hep gurunu yaşadığını söyledi.

Taçoy, adaylık açıklamasında, Ulusal Birlik Partisi üyesinden ve halktan aldığı güçle 31 Ekim Kurultayı’nda aday olma kararı verdiğini söyledi.

Taçoy’un açıklamasının tamamı şöyle:

“Ulusal Birlik Partililer beni, ben de Ulusal Birlik Partilileri çok iyi tanıyorum.

Ulusal Birlik Partisi’nde 30 yılı geride bıraktım. Bu 30 yılda gururla bahsedeceğim çok sayıda başarı hikâyesine Ulusal Birlik Partililerle birlikte imza atmanın gurunu hep yaşadım.

Süreç bizi, bir kurultay arifesine getirdi. Bu sürece gelirken de haklı gururunu yaşadığımız bir başarı hikâyesini, Allah kısmet etti, yine Ulusal Birlik Partililerle birlikte yazdık.

Sorumluluklarımız bitmedi.

“KKTC’yi kuran parti” Ulusal Birlik Partisi. Bu parti bize, partimizin atalarından, atalarımızdan miras.

Şimdi UBP’yi ve tabii ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni geleceğe taşımak gibi bir misyonumuz var. Bu misyona talibiz.

30 yıllık birikimim ve UBP’liliğimle, göreve talibim.

Partililerimden aldığım güç, beni bu noktaya getirmiştir. Partililerimin, daha ben adaylık açıklamadan, “Taçoy bu işi yapar” demesi, en büyük gururlarımdan biridir.

Bu kararı yalnız vermedim. İsmim etrafında, partililerimde doğal bir konsensüs oluştu, bundan da gurur duyuyorum.

Ben Ulusal Birlik Partisi üyesinden, halkımızdan aldığım güçle, 31 Ekim Kurultayı’nda aday olma kararı verdim. Partimin gençlik kollarından başlayarak, köy köy, mahalle mahalle örgütlenmesinde parti büyüklerimle, arkadaşlarımla katkı koydum. Her örgüt binasında kahve içtim. Bunu yürekten yaptım. Herhangi bir makama gelmek için yapmadım.

Süreçler doğal seyrinde beni makamlara getirdi, bunu da Ulusal Birlik Partili olmanın bilinci içerisinde gururla kabul ettim. Yeri geldi hükümetlerde, yeri geldi genel merkezde Ulusal Birlik Partisi’ne hizmeti sürdürdüm.

Şimdi de süreç, doğalında kurultay adaylığımı getirmiştir. Buna geniş bir UBP kitlesinin karar vermiş olması, kurultaya daha güvenle ve başım dik gitmemi sağlamıştır. UBP üyesi bana, ben UBP üyesine güveniyorum. Hedefimiz ilk turdan parti başkanlığını kazanarak, ülke sorunlarına hızla odaklanmaktır. Bunu, üyeden aldığım güçle söylüyorum.

Ulusal Birlik Partisi, her kurultaydan güçlenerek çıkmıştır.

Bu kurultaydan da güçlenerek çıkacağız. Ulusal Birlik Partisi tarihi çok adaylı kurultaylara şahit oldu. Tamamından güçlenerek çıktı.

Geçmişten alacağımız dersler var, bu bizi geleceğe daha güçlü taşıyacak.

Bu sürede, diğer tüm aday arkadaşlarıma başarılar dilerim. Bu Ulusal Birlik Partisi’nin seçimi.

Birbirimizi kırmadan, dökmeden, Ulusal Birlik Partisi’ni daha güçlü nasıl yaparız, onun için çalışacağız.

Bu sürede hiçbir aday arkadaşımı kötülemeden, tamamen, yeni sürece odaklanacağım.

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor ve beklentiler yüksek.

Ulusal Birlik Partisi’nin tecrübesi, kadroları, yönetim kapasitesi bu sorunların üstesinden gelecek güçtedir.

Kişi olarak, bilgi ve tecrübem, Ulusal Birlik Partisi değerleri ile, Ulusal Birlik Partisi’nin ülke sevgisi ile harmanlanmıştır.

Ülkenin geleceği bu kurultayda şekillenecek. Bu sorumlulukla, çalışmalarımıza başladık.

Üyelerimizden ve halkımızdan alacağımız güçle, geleceği şekillendireceğiz.

Bana güvenen, yola benimle çıkan, Ulusal Birlik Partisi’ni kucaklayan, bu ülkenin geleceğine Ulusal Birlik Partisi ile yürüyen tüm partililerimize sevgi ve saygılarımı sunarım.

Hepimize hayırlı olsun.”









Başa dön tuşu